Linie 34 i L1 zawieszone na czas wakacji [AKTUALIZACJA]

Od 2 lipca do 31 sierpnia zawieszona zostanie linia nr 34 kursująca z Podolszyc do Rogozina. Nasze obserwacje, że linia ta cieszy się znikomą popularnością potwierdzają się w artykule, który opublikowała na swojej stronie gmina Radzanowo. Możemy w nim przeczytać m.in.:

(…) z informacji jakie docierają od realizatora przewozów (KM Płock) wynika, że zainteresowanie przejazdami na tej linii jest znikome a autobusy świecą pustkami. Powstaje pytanie co dalej z linią nr 34?, czy jest sens ekonomiczny utrzymywania połączenia? Na marginesie warto dodać, że tak zwany 1 wozokilometr, czyli 1 kilometr przejechany przez dany autobus kosztuje budżet Gminy Radzanowo, a więc każdego z mieszkańców około 3,50 zł. A jest to stawka wynegocjowana na okres próbny. W przypadku dalszego braku ekonomiczności trasy KM Płock informuje, iż ta stawka może wynosić ponad 6 zł. za przejechany kilometr. W związku ze znikomym zainteresowaniem kursami KM Płock wystąpił z propozycją wstrzymania linii nr 34 na okres wakacji, kiedy to pasażerów ze względu na przerwę w nauce może być jeszcze mniej. Linia zostanie wstrzymana na miesiące lipiec i sierpień. Od września nastąpi ponowne uruchomienie kursów. Jednak jeżeli do końca roku liczba pasażerów nie wzrośnie to przyszłość linii 34 może być niepewna.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku zmieniła się trasa tej linii na terenie Podolszyc – została wydłużona ulicami Armii Krajowej i Czwartaków. Nie przyniosło to jednak rezultatu w postaci zwiększenia liczby pasażerów. Wydaje się zatem, że los linii 34 jest przesądzony, a dawanie jej kolejnych „okresów próbnych” mija się z celem.

Aktualizacja: Od 6 lipca na czas wakacji (do 31 sierpnia) zawieszona zostanie także linia gminna L1.

Dodaj komentarz

Back to top button