Kolejne nowe wiaty przystankowe

20 listopada zakończył się montaż jednej wiaty dokupionej przez Urząd Miasta Płocka na przystanku „Czwartaków 02” pod basenem „Podolanka”. Wiata ma długość 4,3 m i wyposażona jest w instalację do montażu kamery, listwy SOS oraz podłączenia oświetlenia w gablocie city-light. Wiatę wyprodukowała i dostarczyła firma Arret. Dotychczasowa wiata z tego przystanku przeniesiona została na pętlę „Borowiczki”, zastępując stojący tam obiekt typu „Kalisz”.

W połowie listopada, po zakończeniu remontu ul. Dobrzykowskiej, na przystankach „OD Złote Piaski 01” oraz „OD Nadwiślański” 01 i 02 zamontowane zostały nowe wiaty przystankowe. Jednocześnie od podstaw wybudowano betonowe zatoki z krawężnikami systemowymi.

Z kolei po przebudowie ul. Dobrzyńskiej, na przystankach „Maszewska” 01 i 02, „OD Budowlani” 01 i 02, „Zglenickiego 01” oraz „Dobrzyńska 02” (na ul. Traktowej) do końca roku również ustawione zostaną nowe wiaty przystankowe. Przystanki posiadają teraz betonowe zatoki z krawężnikami umożliwiającymi maksymalny podjazd autobusem pod peron, co stało się już standardem.

Wszystkie wiaty (na ul. Dobrzykowskiej i te, które staną na ul. Dobrzyńskiej) mają długość ponad 4 m, posiadają identyczne wyposażenie (oprócz city-lightów) i kolorystykę, jak te ustawione w tym roku na terenie miasta. Ich producentem jest firma Budotechnika.

Dodaj komentarz

Back to top button