Wynik przetargu na nowe autobusy [AKTUALIZACJA]

18 maja KM poinformowała o wyniku przetargu na zakup 4 nowych autobusów miejskich. Wpłynęły dwie oferty – z firmy Evobus Polska Sp. z o.o. (która zaproponowała Mercedesy Conecto LF) oraz Solaris Bus & Coach S.A. Pierwsza z nich otrzymała 76,50 punktów, druga 100,00 punktów. Za nowe pojazdy spółka zapłaci 4.643.250 zł brutto.

Do Płocka pod koniec roku przyjadą zatem kolejne Solarisy. Zgodnie z zapowiedziami firma rozpoczęła produkcję autobusów IV generacji, które zostały już sprzedane na rynek włoski i niemiecki. W Polsce pierwsze nowe Urbino 12 ma zadebiutować w MZK Wejherowo na przełomie sierpnia i września. Czy Płock okaże się kolejnym miastem, w którym pojawią się Solarisy IV generacji (w tym jeden egzemplarz w wersji przegubowej)?

Aktualizacja: Potwierdziło się, że do naszego miasta przyjadą najnowsze Solarisy. Płock będzie zatem drugim polskim miastem liniowo eksploatującym „jamniki” IV generacji. Oznacza to także, że będziemy mogli się poszczycić pierwszym w Polsce przegubowcem w takiej wersji.

Komentarze

 1. #Voyager
  Ja myślę inaczej. W Km Płock jest bardzo dużo autobusów 12 metrowych, których moim zdaniem nie trzeba wymieniać za to brakuje autobusów przegubowych, które są potrzebne do obsługi linii o dużym obłożeniu pasażerskim (3,19,35,22 itp.).
  Tak jak pisałem wcześniej już raz KM w ostatniej chwili zmieniło zapotrzebowanie do przetargu powiększając liczbę autobusów przegubowych. Teraz też powinni myśleć o wymianie autobusów przegubowych a nie solówek. Przykre jest to, że do tej pory w naszym mieście jeszcze jeżdżą stare Ikarusy. Lepiej kupić mniej, ale to, co jest naprawdę potrzebne.
  Dlatego admin i ja pisaliśmy żeby za te same pieniądze kupić mniej wozów, ale za to kupić te, które są potrzebne w pierwszej kolejności.

 2. Jeżeli jest zakup z dofinansowaniem to musi być utrzymana odpowiednia liczba autobusów na stanie.
  Nie twierdzę, że zakup przegubów jest nie potrzebny tylko trzeba mieć pieniądze na to, a tabor musi być odnawiany bo stare się wykruszają. I tak będzie kupiony o jeden autobus więcej niż zakładano. Wielki szacun też za to, że nówki. A gdybanie dlaczego tak a nie inaczej…..gdyby mogli i było by ich stać to zakupili by i przeguby i krótkie i to nie w takiej ilości 4 szt tylko większej.
  Widać jest brak przegubów-owszem, ale krótkie też padają i trzeba będzie je też czymś zastąpić.

 3. @Voyager
  Czy mógłbyś przeczytać poniższe posty ze zrozumieniem? Z góry dziękuję.

 4. Autobusy pewnie są kupowane jak starcza funduszy. Dołoży któryś extra z pół miliona do przeguba? Takie puste gadanie. Dlaczego nie pokupujecie sobie Porsche?

 5. Stachu – nie porównuj Ikarusow do MAZow… Nie do końca chodzi tu też o pieniądze, bo przecież 2 przeguby i 1 solowka nie są droższe niż 1 przegub i 3 solówki.

 6. MAZ to niezły pomysł? Jechał pan kiedyś MAZem? Ja ok. 2 tygodni temu miałem ponownie okazję najnowszymi MAZami jakie są w Tychach.

 7. MAZ to może być nawet niezły pomysł bo to jest wóz nie do zdarcia tak jak Ikarus.Problem w tym że na nie też kiedyś przyjdzie pora na odstawkę.
  Popieram administratora bo ma rację ale niestety KM zdecydowała inaczej a dokładnie chodzi tu o pieniądze.

 8. 4 Ikarusy na zajeżdżeniu, 4 Many NG272 tak samo, o Neoplanach #633-34 już nawet nie wspomnę, i kupują jeden przegub, oj niedługo będzie wesoło, jak te wozy popadają to na przegubowe kursy podmiejskie rano i na wahadła solówki będą wyjeżdżały parami.

 9. Ja mam takie samo zdanie – powinny zostać kupione dwa przeguby i jedna solówka.

 10. @stach
  Mi nie chodzi o markę autobusów tylko o to, że trzeba było kupić mniej, ale za to dwa przeguby.
  Nowe trzy sztuki, solarisów 12 co zastąpią?
  pewnie Jelcze…?!?
  Ile w Płocku jest solówek? Przecież każdy, kto korzysta z KM w Płocku widzi i czuje, że brakuje długich autobusów. Nawet w ostatnim przetargu w ostatniej chwili zmieniali ilość przegubów na większą.
  A Ikarusy??? Po zakupach widać tylko, że ludzie, którzy o tym decydują nie jeżdżą w ogóle KM.
  Dla mnie mogliby kupić nawet Białoruskie MAZ-y.

 11. Nikt na to nie będzie miał już wpływu.Solarisy były najtańsze więc je kupią.Jak na KM to spory wydatek i nie ma co dziwić się że kupują tylko jednego przegubowca.Jakie to jest takie jest ale nowe i zawsze jakiś czas pochodzi.

 12. Tylko jeden przegub?
  Na linii 22 codziennie o 7:29 z Podoli ludzie walczą żeby dostać się do autobusu a miasto kupuje tylko jeden autobus przegubowy!!! – brawo.
  Zabytkowe Ikarusy nadal będą na trasach.

Dodaj komentarz

Back to top button