Kolejne objazdy

Od 16 kwietnia (wstępnie do końca września) rozpoczął się kolejny etap remontu ul. Chopina. Zamknięte zostało skrzyżowanie z ulicą Lachmana, wobec czego przystanki Banacha, Lachmana i Kopernika są nieczynne. Dla autobusów wyznaczono objazdy:

  • linie 14, 20, 26, 37, 60 i N1: w obydwu kierunkach aleją Piłsudskiego i ulicą Otolińską, przez przystanki Spółdzielcza i Kołłątaja,
  • linie 15 i 32: w obydwu kierunkach ulicą Otolińską; koniec trasy dla linii 32 na przystanku Otolińska, WORD, a początek na przystanku WORD (na łączniku między ulicami Targową i Otolińską). Aktualizacja: Z powodu problemów z przejazdem autobusów przy biurowcu Wektry, trasa linii 32 wokół WORD-u została odwrócona. Koniec i początek trasy został przeniesiony na przystanek Otolińska, WORD 01 (w stronę centrum).

Autobusy jadące w stronę Podolszyc zatrzymują się na przystanku Spółdzielcza 02 (na wiadukcie), a nie jak dotychczas na przystanku Spółdzielcza 04 (na podjeździe z ul. Spółdzielczej do al. Piłsudskiego). Na ul. Otolińskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Banacha ustawiono przystanki zastępcze dla linii 15, 32 i 37.

Z kolei od 14 kwietnia do odwołania obowiązuje objazd dla linii 3233356162A i B w wyniku awaryjnego zamknięcia ulicy Chemików, na której zapadła się jezdnia. Autobusy kursują ulicą Zglenickiego zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach. Nieczynne są przystanki Chemików, OT i Chemików, OBR.

Aktualizacja: Autobusy wróciły na ul. Chemików 22 kwietnia.

Komentarze

  1. A, nie doczytałem, kursy z Orlenu na Otolińską są prowadzone tą ulicą

  2. Szkoda, że nie opisali tego w rozkładzie jazdy i ponownie wprowadzili ludzi w błąd. Z resztą teraz z tą 32 jest jak z 14. W schemacie jest oznaczony odcinek trasy, którym ta linia nie jeździ. Po co tu jest oznaczone, że 32 jeździ ulicą Fabryki Maszyn Żniwnych, skoro nie jeździ. Tak samo z 14 i ulicą Niedzielaka

  3. Tak, kierunek jazdy wokół WORD-u został odwrócony. Obecnie linia 32 kończy i zaczyna na przystanku Otolińska, WORD (w stronę centrum). Kursy z Targowej jadą również przez ten przytsanek.

  4. Wczoraj jechałem 32 z Targowej na Orlen i jechało przez Otolińska, WORD zamiast przez WORD.

Dodaj komentarz

Back to top button