#354 | Isuzu Novociti Life

4.06.2019 - 17.06.2019

4 czerwca 2019 r. na terenie płockiej zajezdni pojawiło się Isuzu Novociti Life (rej. PWR 744EJ) dostarczone przez firmę Busimport z Gierłatowa – polskiego przedstawiciela marki Isuzu. Ten niemal 8-metrowy, niskowejściowy midibus w łódzkich barwach był testowany przez 12 dni (zajezdnię opuścił 17 czerwca). Można go było spotkać na liniach: 4, 15, 20, 22, 24, 35, 60 i N1. Nadano mu tymczasowy numer taborowy 354. Jest to fabrycznie nowy pojazd, który trafił do Polski prosto z tureckiej fabryki. Mimo swoich niewielkich rozmiarów (długość 7863 mm i szerokość 2435 mm), na pokład może zabrać, jak podaje producent, aż 55 pasażerów, z czego 21 na miejscach siedzących (testowany egzemplarz ma 4 siedzenia rozkładane na wysokości środkowej platformy). Posiada drzwi w układzie 1-2-0, z czego drugie otwierane są na zewnątrz. Napędzany jest silnikiem firmy należącej do koncernu Fiata – FPT NEF4 o pojemności 4,5 l i mocy 137 kW, spełniającym normę emisji spalin Euro 6. Producent deklaruje średnie zużycie paliwa na poziomie 25,6 l/100 km. Za zmianę biegów odpowiedzialna jest automatyczna skrzynia Allison 2100. Pojazd jest oczywiście klimatyzowany. Polski importer wyposażył go w komplet tablic zewnętrznych firmy Pixel. Co ciekawe, w kabinie kierowcy znajduje się mała lodówka.

5 czerwca miał miejsce próbny przejazd ciasnymi uliczkami naszego miasta (m.in. na Starym Mieście), z udziałem pracowników Wydziału Transportu i Inżynierii Ruchu Drogowego płockiego ratusza oraz KM-Płock. Autobus pojawił się m.in. na nieobsługiwanych liniowo ulicach: Zduńska, Kazimierza Wielkiego, Małachowskiego, pl. Narutowicza, Królewiecka, Padlewskiego, Rembielińskiego, czy Kochanowskiego.

Model Novociti Life zadebiutował na targach Busworld 2017. Pierwszym polskim miastem (i jednocześnie europejskim), które zdecydowało się na zakup tych pojazdów jest Łódź. Tamtejsze MPK zamówiło 24 sztuki, które wyjechały na ulice w lutym 2019 r.

Isuzu Novociti Life w drodze do Płocka
Isuzu Novociti Life na terenie zajezdni
Isuzu Novociti Life pod ratuszem
Isuzu Novociti Life pod ratuszem
Isuzu Novociti Life pod ratuszem
Isuzu Novociti Life na ul. Bielskiej
Isuzu Novociti Life pod ratuszem
Isuzu Novociti Life na ul. 1 Maja
Isuzu Novociti Life na pl. Narutowicza
Isuzu Novociti Life na ul. Małachowskiego
Isuzu Novociti Life na pl. Narutowicza
Wnętrze Isuzu Novociti Life
Wnętrze Isuzu Novociti Life
Wnętrze Isuzu Novociti Life

    Zobacz zdjęcia tego autobusu na GPA

    Back to top button