Zmiany w komunikacji na terenie gm. Słupno

1 sierpnia w Słupnie wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji gminnej. Wszystkie dotychczasowe linie busowe zostały w końcu oznakowane. Teoretycznie miały one swoje oznaczenia, odkąd tylko powstały, lecz fizycznie wyegzekwowano to od PKS-u dopiero teraz. Jest to szczególnie istotne dla pasażerów, dla których oznaczenie literowo-cyfrowe jest bardziej rozpoznawalne, niż tradycyjna tablica kierunkowa z nazwami miejscowości, pomiędzy którymi przebiega linia. Co ciekawe, w końcu na pojazdach (z boku i z przodu) pojawiły się herby gminy, które również były wymagane od dawna, ale uświadczenie ich graniczyło z cudem.

Aktualnie na terenie gminy funkcjonują bezpłatne linie:

  • S-1:  Borowiczki park – Borowiczki-Pieńki – Słupno Pocztowa – (wybrane kursy przez Słupno Młynarska) – Słupno zajazd;
  • S-2: Barcikowo – Święcieniec – (wybrane kursy: Sambórz) – Mijakowo – Miszewko Strzałkowskie – (wybrane kursy Słupno szkoła) – Słupno zajazd;
  • S-3: Borowiczki park – Bielino – Liszyno – Wykowo – Słupno Młynarska – Słupno zajazd;
  • S-4: Mirosław – Cekanowo – Słupno zajazd;
  • S-5: Borowiczki park – Rydzyno.

Dotychczasowa linia 115 organizowana przez gminę stała się linią komercyjną, organizowaną samodzielnie przez PKS w Płocku. Jej trasa została skrócona do zajazdu w Słupnie. Fizycznie ten sam autobus realizuje dalej przewozy na linii S-2 do Barcikowa.

Dodaj komentarz

Back to top button