Kolejni kontrolerzy w autobusach [AKTUALIZACJA]

Od 14 lipca kontrolę biletów w płockich autobusach prowadzi kolejna firma. Chodzi o Callpay Windykację, z którą KM podpisała umowę – na razie na okres próbny do końca listopada. Jak informuje KM-Płock:

Kontrolerzy w ciągu miesiąca przeprowadzą minimum 10 tysięcy kontroli biletowych. I będą się one troszkę różnić od dotychczasowych. Każdy z nich będzie wyposażony w nowoczesny smartfon i przenośną drukarkę. – Z punktu widzenia pasażera, zmiany w sposobie przeprowadzania kontroli nie będą mocno zauważalne. Główną różnicą będzie opłata dodatkowa wystawiona z urządzenia mobilnego zamiast opłaty wypisywanej ręcznie. Wprowadzenie takiego systemu umożliwia sprawniejsze działanie, mniejszą ilość popełnianych błędów oraz większą wygodę na pasażera. Otrzymana opłata dodatkowa będzie bardziej czytelna i przez to lepiej zrozumiała – tłumaczy Maciej Kierzek z Callpay Windykacja.

Łączna liczba kontroli w autobusach wzrośnie zatem ok. 3-krotnie – do co najmniej 15 tys. w miesiącu (obecna firma Serinus zgodnie z podpisaną umową przeprowadza 5 tys. kontroli). Do tego dochodzą jeszcze kontrolerzy KM-Płock. Jak widać pasażerowie muszą przygotować się do dużo częstszego okazywania ważnego biletu za przejazd.

Jak podaje portal e-Płock:

… prawie 31,5 tysiąca pasażerów korzysta ze spersonalizowanych kart miejskich. Mieszkańcy sąsiadujących z Płockiem gmin stanowią dość pokaźną liczbę pasażerów miejskich autobusów, bo wynosi ona około 20 procent liczby wszystkich korzystających z komunikacji publicznej w Płocku. 
W roku 2016 wystawiono 5574 mandaty za jazdę bez biletu. Oznacza to, że średnio w każdym miesiącu, co najmniej ponad 460 osób podejmuje ryzyko gratisowego przejazdu. 

Dodaj komentarz

Back to top button