Od 1 sierpnia komunikacja w Słupnie po nowemu

18 czerwca w Wykowie (gm. Słupno) odbył się Festyn Gminny „Powitanie Lata”. Poza konkursami i występami artystycznymi można było również uzyskać informacje od pracowników KM-Płock na temat zmian w funkcjonowaniu transportu publicznego na terenie gminy Słupno, które wejdą w życie od 1 sierpnia 2016 r. Na stadionie ustawiony był Solaris Urbino IV 12 #747, w którym można było otrzymać ulotki ze schematem i opisem nowych linii oraz nowym cennikiem biletów.

Oprócz nowych cen biletów (które wejdą w życie 1 lipca), od 1 sierpnia przestaną istnieć linie nr 12, 25, 27, 28 i 30. W zamian uruchomione zostaną cztery nowe linie: 130, 131, 132 i gminna L2. Trzy pierwsze będą miały w Płocku wspólny przystanek końcowy „Armii Krajowej” (przy Lidlu) oraz początkowy „Popiełuszki” (przy Leroy Merlin). Będą to najwyższe numery linii w historii płockiej komunikacji. Do tej pory tylko linie nocne miały trzycyfrowe numery (100, 101, 102), które wraz z reformą sieci w 2012 r. zostały zmienione na „N-ki”.

Autobusy linii 130 kursować będą przez cały dzień co godzinę. Kursy linii 131 w godzinach szczytu wykonywane będą również co 60 min., a rzadziej poza godzinami szczytu. Autobusy linii 132 i L2 kursować będą w godzinach zbliżonych do dzisiejszych linii 25 i 30.

  • Linia 130:  od przyst. „Popiełuszki” trasa będzie biegła prosto ul. Wyszogrodzką (bez przejazdu przez Podolszyce Południowe), a następnie przez: Nowe Gulczewo, Gulczewo, Mirosław, Cekanowo (ul. Królewska), po czym dotrze do pętli w Słupnie przy zajeździe. Wybrane kursy pojadą dalej do pętli na ul. Młynarskiej.
  • Linia 131: od przyst. „Popiełuszki” trasa będzie biegła prosto ul. Wyszogrodzką (bez przejazdu przez Podolszyce Południowe), a następnie drogą krajową nr 62 (z wjazdami kieszeniowymi do stacji PERN na Plebance) do pętli w Słupnie. Wybrane kursy pojadą dalej ul. Pocztową w Słupnie, przez Liszyno do pętli w Wykowie.
  • Linia 132: od przyst. „Popiełuszki” trasa będzie biegła al. Jana Pawła II (przez Podolszyce Południowe) do ul. Mazura, a następnie przez Gościniec, Grabówkę, Korczaka, Harcerską, do pl. Witosa, po czym zrobi kółko przez Borowiczki Pieńki, Liszyno, Bielino, Raczkowiznę i wróci do miasta analogiczną trasą. Linia będzie miała charakter okrężny.
  • Linia L2 będzie już drugą linią typowo gminną po linii L1 uruchomionej w 2015 r. w gminie Gąbin. Jej trasa będzie prowadzić z pętli w Słupnie ul. Miszewską przez Miszewko Strzałkowkie, Sambórz, Ramutowo do Święcieńca, skąd będzie wracać przez Mijakowo, Miszewko Strzałkowskie do Słupna.

Dodaj komentarz

Back to top button