Trzy Karsany ostrzelane [AKTUALIZACJA]

W niedzielę 25 lipca w godzinach porannych na ul. Dworcowej doszło do ostrzelania aż trzech autobusów KM. Pierwszy pojazd uszkodzony został ok. godz. 7.40, a dwa kolejne ok. 9.

– Uszkodzenia pojazdów pochodzą najprawdopodobniej z broni pneumatycznej – wiatrówki. Obecnie trwają intensywne czynności w celu wyjaśnienia okoliczności i zatrzymania sprawcy zaistniałego incydentu. – tłumaczy asp. Krystyna Kowalska.

Po godz. 9.00 na ul. Chopina w zatoce przy przystanku Chopina, szkoła można było zaobserwować stojące trzy Karsany (#786, #787 i #792) w asyście policji. Wszystkie miały potłuczone szyby.

– Pierwszy strzał był w szybę za ostatnimi drzwiami autobusu, kolejny w szybę tuż za pierwszymi drzwiami, a trzeci w tylną szybę – dodaje rzeczniczka KM.

Jak się okazało, na szczęście nie ucierpiał żaden z pasażerów ani kierowców.

W związku z powyższymi wydarzeniami, autobusy KM przestały wjeżdżać w ul. Dworcową i zostały skierowane objazdem ul. Chopina i Otolińską, który trwał do ok. godz. 14.00 w poniedziałek.

Aktualizacja: 27 lipca zatrzymano mężczyznę, który mógł mieć związek z tą sprawą.

– Na podstawie zebranego materiału dowodowego 45-letni płocczanin usłyszał w płockiej komendzie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz posiadania narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu” – informuje płocka komenda policji.

Dodaj komentarz

Back to top button