Umowa na 4 nowe Solarisy podpisana

18 września Urząd Miasta Płocka poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup czterech nowych autobusów z napędem diesla. Największą niewiadomą pozostawało jednak to, czy miasto dołoży brakujące 2,5 mln zł do najtańszej oferty. Ostatecznie kwotę tą udało się znaleźć i wybrano ofertę Solarisa, która zdobyła 99,48 pkt (Mercedes uzyskał 95 pkt).

30 września na placu Starego Rynku Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał w poniedziałek umowę z Adamem Milewskim – dyrektorem sprzedaży z Solaris Bus & Coach na dostawę „jamników” dla Komunikacji Miejskiej.

Solaris ma dostarczyć do Płocka dwa pojazdy o standardowej długości 12 metrów oraz dwa 18-metrowe przegubowce.

– Fakt, że nie będą to autobusy z napędem hybrydowym nie oznacza, że będą nieekologiczne. Napędzające je silniki diesla spełniają najostrzejsze normy Euro VI – podkreślał prezydent Andrzej Nowakowski.
– Pojazdy będą w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, z dedykowaną dla naszego miasta tapicerką na siedzeniach dla pasażerów: będą miały logo Płocka i kolor zbliżony do koloru loga. Wszystkie zostaną wyposażone w „bramki” do liczenia pasażerów. Nowością – podobnie jak w czterech autobusach hybrydowych, na dostawę których umowę podpisaliśmy w lipcu – będzie system informacji pasażerskiej, oparty o wyświetlacze w kolorze białym (te pokazujące na zewnątrz numer linii i kierunek), które są bardziej czytelne, szczególnie dla osób słabiej widzących.

Cały kontrakt warty jest 6,33 mln zł, co daje kwotę 1,35 mln za jeden autobus 12-metrowy oraz 1,82 mln zł za przegubowy. Zakup realizowany jest w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Miasta Płocka – etap II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego działań związanych z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej mazowieckiego RPO.

Fragment programu MiastO! Żyje (wydanie 429):

Dodaj komentarz

Back to top button