Nowy przystanek i wiaty

Od 22 grudnia na liniach nr 0, 10, 14 i 32 uruchomiony został w obu kierunkach nowy przystanek Mickiewicza, szkoła, który funkcjonuje jako przystanek na żądanie.

Na przystankach Zgliczyńskiego 02, Stadion Miejski 02 oraz Mickiewicza, szkoła 02 zamontowano nowe wiaty przystankowe. Pierwsza z nich ma długość ponad 5 metrów, a dwie pozostałe są 4-metrowe. Powstały w ramach budowy ścieżki rowerowej i przebudowy ulic Mickiewicza i Tysiąclecia. Dodatkowo przystanki Zgliczyńskiego 02 i Rembielińskiego 02 otrzymały zupełnie nowe betonowe zatoki z krawężnikami systemowymi oraz perony (zatoka przy przystanku Stadion Miejski również zyskała tego typu krawężnik). Nowe wiaty łącznie z istniejącą na przystanku Obrońców Płocka 01 zostały podłączone do prądu, dzięki czemu wszystkie wiaty na całej ulicy Tysiąclecia i Mickiewicza będą oświetlone.

Jednocześnie do historii odeszły wiaty typu MK. Łącznie na terenie miasta w latach 2006-2018 istniały 3 szt. tego typu konstrukcji na przystankach: Rembielińskiego 01, Zgliczyńskiego 02 oraz na nieistniejącym dziś przystanku Przemysłowa – Tysiąclecia przy ul. Przemysłowej. Aktualnie na terenie miasta znajdują się 153 wiaty przystankowe.

Dodaj komentarz

Back to top button