Trwa montaż wiat i słupków

Na terenie miasta trwa montaż 40 nowych wiat przystankowych oraz dwóch słupków informacyjnych. Nowe konstrukcje można już spotkać m.in. na przystankach: Słowackiego 02, Orlen Arena 02, Przemysłowa 01, Bielska 02, Fabryczna 01, Graniczna 01, Popiełuszki 02, Radziwie, wiadukt 01, Radziwie, stacja kol. 01, Chopina, szkoła 01. Wiaty od poprzednich różnią się innym odcieniem ławek (wykonane zostały z innego rodzaju drewna) oraz gablotami na rozkłady jazdy przystosowanymi do podświetlenia w technologii LED. W ten sam sposób podświetlone będą gabloty city-light. Całość prac powinna zostać zakończona do 15 czerwca.

Z kolei na przystankach Dworzec kolejowy 01 oraz pl. Obr. Warszawy 02 zamontowano już słupki informacyjne. Jest to nowy element infrastruktury przystankowej w Płocku. Słupki najefektowniej będą prezentowały się po zmroku, gdyż posiadają podświetlane następujące elementy: znak D-15, tablicę z nazwą i numerami linii oraz gablotę na rozkłady jazdy.

Na przystanek Banacha 02 (który do tej pory nie posiadał wiaty) przeniesiona została wiata przystankowa typu Merkury, zdemontowana z przystanku Podolszyce 02. Natomiast na przystanku Polmo 01, który znajduje się na terenie przemysłowym jednej z firm pod rafinerią, postawiono wiatę typu Beta, zdemontowaną z przystanku Kutnowska 02. Nowy właściciel obiektu odnowił go nadając mu nieco zaskakującą błękitną kolorystykę. To już czwarta lokalizacja, w której stanęła ta wiata. Jako nowy obiekt została zamontowana na przystanku Orlen Arena 03. Po zdemolowaniu jej po jednym z meczów, przeniesiono ją na przystanek Ogródek jordanowski 01, gdzie uszkodzony dach z poliwęglanu oraz szklane plecy zastąpiono szpetną blachą. W 2015 r. jej „nowym domem” stał się przystanek Kutnowska 02. Co ciekawe, w miejscu starej lokalizacji przystanku Polmo nadal znajduje się najstarsza wiata ze szklanym dachem, jeszcze z lat 70-tych. Na przystankach Gmury 02 i Łącka 01 pojawiły się wyremontowane wiaty typu KMKM-5 i KMKM-6 przeniesione odpowiednio z przystanków Chopina, szkoła 01 i Browarna 01.

Dodaj komentarz

Back to top button