Objazd przy dworcu kolejowym

Od 21 listopada, w związku z zamknięciem północnej jezdni ulicy Chopina przy dworcu kolejowym, zmianie uległa obsługa pasażerska w tym rejonie. Cały ruch skierowany został na jezdnię południową (dwukierunkowo), a na skrzyżowaniu ulic Chopina i Mickiewicza powstało tymczasowe rondo, na którym zawracają autobusy linii 20, 26 i N1 jadące od strony Podolszyc.

Przystanek Dworzec kolejowy 01 został czasowo wyłączony, natomiast uruchomiono dwa przystanki zastępcze:

  • na ulicy Dworcowej przy skrzyżowaniu z ulicą Reja (w stronę Al. Jachowicza) – dotyczy linii 20, 26, N1 (kierunek Skarpa / Winiary / Kostrogaj) oraz linii podmiejskich (dodatkowy przystanek na trasie z dworca),
  • na ulicy Mickiewicza za skrzyżowaniem z ulicą Chopina (przy myjni samochodowej) – dotyczy linii 14, 18, 25 i 32 (kierunek Winiary / Żyzna / Brwilno / Orlen).

Autobusy linii 31 w kierunku Orlenu oraz linii 60 w kierunku Kostrogaju odjeżdżają ze stanowiska 11/12 na dworcu (stanowisko linii podmiejskich najbliżej ul. Chopina).

Autobusy linii 18 i 25 rozpoczynają trasę na przystanku zastępczym na ul. Mickiewicza, a kończą na przystanku Dworzec kolejowy 04 (również na ul. Mickiewicza).

Linie podmiejskie rozpoczynają swoją trasę bez zmian na dotychczasowych stanowiskach na dworcu.

Z kolei od 20 listopada, po ponad roku, na swoje stałe trasy przez ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego powróciły autobusy linii 4 i 18.

Dodaj komentarz

Back to top button