Wszystkich Świętych 2023

1 listopada tradycyjnie już ul. Bielska na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Sierpecką zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, z wyjątkiem autobusów, taksówek i pojazdów uprzywilejowanych. Przy giełdzie (na ul. Bielskiej), na której uruchomiony będzie parking dla samochodów, zlokalizowany zostanie dodatkowy przystanek dla linii cmentarnych.

W tym dniu przejazd autobusami linii 724, 7172737475 i 77 będzie bezpłatny. Autobusy linii 71, 72 i 73 w szczycie przewozowym kursować będą co 7–15 minut, a autobusy linii 74, 75 i 77 co 10–15 minut. Na liniach 7 i 24, a także na wszystkich pozostałych liniach obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele niehandlowe.

W dniach 28-31 października oraz 2 listopada uruchomiona zostanie linia 24C (będąca wzmocnieniem linii 24, dzięki czemu częstotliwość na tej trasie wzrośnie do 15-20 minut) oraz linia okrężna 70, której trasa uległa nieznacznemu wydłużeniu w stosunku do ubiegłego roku: Cm. Komunalny – Bielska – Kobylińskiego – Dobrzyńska – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Bielska – Cm. Komunalny (kursy co 30 minut).

Przez cały okres Wszystkich Świętych autobusy linii 7 i 24 będą rozpoczynały trasę na swoim standardowym przystanku Cm. Komunalny 04, natomiast wszystkie pozostałe linie (24C oraz 70-77) będą miały swój przystanek początkowy na parkingu wzdłuż ul. Bielskiej (pomiędzy bramami głównymi cmentarza).

Jak co roku, zamknięta dla ruchu będzie Al. Kobylińskiego przy cmentarzu, a także południowa jezdnia na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej. W tym roku taka organizacja ruchu będzie obowiązywała tylko w dniu 1 listopada. W związku z trwającym objazdem ul. Łukasiewicza, zamknięcie Al. Kobylińskiego będzie miało wpływ na zmianę tras jedynie czterech linii.

  • linia 4: Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – koniec trasy na przystanku Nowowiejskiego 02; w kierunku przeciwnym początek trasy na przystanku Nowowiejskiego 01 – Nowowiejskiego – Kwiatka (z pominięciem przystanków Jachowicza (młyn) oraz Ostatnia)
  • linia 14: w obydwu kierunkach Jachowicza – Bielska – Nowowiejskiego – Kazimierza Wielkiego – Dobrzyńska
  • linie 24 i 33: w obydwu kierunkach Nowowiejskiego – Kazimierza Wielkiego – Dobrzyńska

Na trasie objazdowej ustawione zostaną przystanki zastępcze na ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Topolową i na ul. Dobrzyńskiej przy skrzyżowaniu z Al. Kobylińskiego (przy Wcześniaku).

Dodatkowo, w związku z zamknięciem dla ruchu wyjazdu z ulicy Wiadukt do ul. Bielskiej, będzie obowiązywał objazd na liniach 7 i 24. Autobusy w obydwu kierunkach pojadą ulicami Narodowych Sił Zbrojnych i Bielską, z pominięciem ulic Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt.

 

Dodaj komentarz

Back to top button