Autobus zastępczy w płockich barwach

17 lipca do zajezdni KM Płock przybył nowy autobus zastępczy. Zastąpił on żółto-zielonego Solarisa Urbino 12 #343, który od 2013 roku (z większymi lub mniejszymi przerwami) zdążył się wpisać w krajobraz naszego miasta, dzielnie służąc w zastępstwie za różne pojazdy czasowo wyłączane z ruchu i wysyłane do naprawy. Ostatnia jego wizyta trwała ponad rok, a zajezdnię opuścił 8 czerwca.

Teraz jego rolę przejął nowy nabytek firmy BTS Wyględy – kolejny Solaris Urbino 12 (rej. WZ 0127U), tym razem trzeciej generacji. Dużą ciekawostką jest, że pojazd został pomalowany przez BTS w płockie barwy, co jest miłym zaskoczeniem. Odświeżone zostało także wnętrze, w którym wymieniono m.in. tapicerkę siedzeń, wykładziny podłogowe, zamontowano przeszkloną kabinę kierowcy oraz tablice diodowe firmy R&G.

W Płocku autobus otrzymał komplet oznaczeń taborowych (nadano mu tymczasowy numer 351) wraz z logo KM i herbem miasta na przedniej ścianie. Zamontowano także biletomat.

Solaris został wyprodukowany w 2005 r. i wcześniej był eksploatowany w Rosenheim przez firmę Kroiss GmbH & Co. KG (z tego samego miejsca pochodzą MANy #712-713). Autobus jest 3-drzwiowy i pochodzi z pierwszej, premierowej serii Solarisów trzeciej generacji. Wyróżnia go m.in. szerszy słupek za ostatnim oknem, okalający łączenie bocznego poszycia z tylną ścianą. Identyczne rozwiązanie posiadały pojazdy I i II generacji. Autobus niestety nie posiada klimatyzacji przedziału pasażerskiego. Spośród płockich Solarisów wyróżnia go pomalowany na żółto klimatyzator kabiny kierowcy.

Dodaj komentarz

Back to top button