Alarmy bombowe na dworcu – objazdy

14 czerwca ok. godz. 15.00 z powodu informacji o podejrzanej torbie podróżnej zostawionej na jednym z peronów, służby zamknęły teren dworca oraz północną nitkę ul. Chopina.

Dla autobusów linii 14, 20, 26 i 32 (w kierunku Winiar, Kostrogaju i Orlenu) wyznaczono objazd ul. Otolińską (linie 14 i 32 wracały na ul. Mickiewiczą przez ul. 11 Listopada). W kierunku Podolszyc autobusy jeździły bez zmian. Na trasę objazdową skierowano również autobusy linii 0: Kilińskiego – Jachowicza – 11 Listopada – Mickiewicza. Autobusy linii 10 kursowały bez zmian, z pominięciem przystanku pod samym dworcem.

Autobusy linii podmiejskich kończyły i rozpoczynały swoją trasę na przystanku „Stanisławówka”. Dla linii 12, 25, 27, 28 i 30 przystankiem początkowym i końcowym był „Stadion Miejski”. W oczekiwaniu na następny kurs pojazdy stały na przystankach na ul. Otolińskiej, Chopina i Mickiewicza.

Cała akcja zakończyła się ok. godz. 17.30. Okazało się, że pozostawiona torba nie stanowiła zagrożenia.

15 czerwca w godz. od ok. 11.30 do ok. 15.30 miała miejsce identyczna sytuacja – tym razem na ławce pozostawiono plecak. Zakres zamkniętych ulic i objazdów był taki sam, jak dzień wcześniej.

Dodaj komentarz

Back to top button