Kolizje z udziałem autobusów

16 lutego na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Batalionu Parasol doszło do zderzenia Volkswagena Golfa z Solarisem Urbino III 12 #696. Samochód osobowy wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej uderzył w przednie drzwi autobusu jadącego na linii nr 20 w kierunku Kostrogaju. W Golfie rozbity został cały przód, natomiast w autobusie uszkodzone zostały drzwi i elementy podłogi.

Tego samego dnia doszło też do kolizji z udziałem Solarisa Urbino III 12 #733. Do zdarzenia doszło w Al. Jachowicza przed skrzyżowaniem z ul. 11 Listopada. Autobus jadący na linii 35 w kierunku Podolszyc został zmuszony do gwałtownego manewru, w wyniku czego uszkodził stojący na parkingu samochód osobowy. W autobusie uszkodzone zostało poszycie w tylnej części.

Z kolei 19 lutego MAN NG272 #673 wykonujący kurs linii 35 w kierunku Borowiczek najechał na tył samochodu osobowego. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej. Dość dużym uszkodzeniom uległ przód autobusu, który został odholowany do bazy przez pogotowie techniczne. W czerwcu 2015 r. pojazd ten uczestniczył w bardzo podobnej kolizji.

Komentarze

  1. Dziwny zbieg okoliczności, że już drugi raz 673 najeżdża na tył innego pojazdu. Ciekawe w jakim stanie ma hamulce ten 22-letni złom?

Dodaj komentarz

Back to top button