Otwarcie nowej hali i „ogórek” na linii 19

17 grudnia odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej hali serwisowo-naprawczej na terenie zajezdni przy ul. Przemysłowej. Wewnątrz budynku nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie, liczne podziękowania oraz prezentacja 4 nowych Solarisów Urbino IV generacji.

Prace polegające na zburzeniu dwóch starych hal, przebudowie placu postojowego oraz ogrodzenia, a także budowie nowego obiektu rozpoczęły się w maju 2014 r. Nowa hala jest bardzo nowoczesnym obiektem, który pozwoli sprawnie serwisować wszystkie autobusy. Wewnątrz obiektu znajduje się okręgowa stacja kontroli pojazdów, myjnia dla autobusów i samochodów ciężarowych (której przepustowość wynosi 15-20 pojazdów na godzinę), stanowisko obsługi codziennej (wyposażone w długi kanał przeglądowy, odkurzacz centralny oraz system nalewaków olejów i płynów eksploatacyjnych), stanowiska naprawcze (przejazdowe, o długości pozwalającej ustawić za sobą autobus przegubowy oraz solowy) oraz część socjalno-biurowa.

Koszt inwestycji to 12,5 mln zł netto, z czego 7,8 mln zł stanowi preferencyjna pożyczka w ramach Inicjatywy JESSICA.

Zobacz więcej zdjęć nowej hali w artykule o dniu otwartym.

Tego samego dnia na wybranych kursach linii nr 19 kursował sprowadzony z warszawskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej Jelcz MEX 272, zwany popularnie „ogórkiem”. Pojazd pochodzi z 1977 r. i jest w doskonałym stanie technicznym. Wyposażony został w stylizowane tablice liniowe z lat 60-tych oraz herb Płocka, który czasowo zasłonił warszawską syrenkę.

Autobus cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wywołując radosną reakcję wśród pasażerów. Wielu z nich stojąc na przystanku robiło zdjęcia, kręciło filmiki. Siedząca wewnątrz konduktorka sprzedawała okolicznościowe bilety i kasowała je starym ręcznym kasownikiem. Przed godziną 10:00 pojazd wykonał również przejazd specjalny przez rynek Starego Miasta pozując przez chwilę na tle rynku i ratusza.

Fragment Kuriera Mazowieckiego z dnia 17.12.2015 r. Źródło: TVP Warszawa

Dodaj komentarz

Back to top button