Atak zimy

Końcówka stycznia mocno dała się we znaki zwłaszcza pasażerom linii podmiejskich.

29 stycznia opady śniegu w połączeniu z mrozem i silnym wiatrem spowodowały nieprzejezdność wielu dróg w powiecie. W wyniku tej sytuacji, kursy linii nr 6 przez większą część dnia były wykonywane tylko do Trzepowa (rano w drodze do Proboszczewic zakopał się w zaspie Ikarus), linia nr 11 docierała jedynie do Starej Białej, linia nr 16 do godziny 10:00 wykonywała kursy tylko do Starej Białej, na linii nr 25 autobus rano wykonał tylko kurs do Plebanki drogą krajową nr 62, kursy do Święcieńca wykonywano dopiero po południu.

30 stycznia sytuacja nieco się poprawiła, chociaż linie nr 1, 6 i 11 nie docierały do pętli docelowych. Po południu Mercedes #668 obsługujący linię nr 8 utknął w zaspie w Brwilnie nad Wisłą. Udało się go wyciągnąć dopiero po północy(!) przy pomocy ciężkiego holownika z Gąbina.

Największe utrudnienia nastąpiły 31 stycznia, po nocnych opadach śniegu, który zwiewało na drogi. Linie nr 1, 25 i 30 zostały całkowicie zawieszone, linia nr 6 docierała tylko do Trzepowa, linia nr 8 wszystkie kursy wykonywała drogą krajową nr 62 z pominięciem Brwilna, linia nr 11 docierała jedynie do Starej Białej, linia nr 12 omijała Cekanowo drogą krajową nr 62, linia nr 16 dojeżdżała jedynie do Starej Białej, linia nr 17 skrócona została do Brudzenia Dużego, linia nr 24 wykonała tylko jeden kurs do Brochocina, a linię nr 28 skrócono do Słupna.

Dodaj komentarz