Linie sezonowe

29 czerwca uruchomiona została linia sezonowa 44 dowożąca pasażerów nad Sobótkę, jednak w zupełnie innej formie niż zakładał nowy układ komunikacyjny. Linia 44 miała być przedłużeniem linii 14 i zamiast kończyć na Winiarach – zjeżdżać nad Sobótkę, a koniec trasy wyznaczono na Cholerce.

W rzeczywistości „14” ze względu na jej dużą popularność funkcjonuje bez zmian, a „44” jest zupełnie odrębną linią, której trasa i ilość kursów zostały okrojone do minimum. Autobusy jadą z pętli na Winiarach nad Sobótkę, a następnie ul. Mostową i Kilińskiego do przystanku Ogródek Jordanowski, skąd wracają na Winiary taką samą trasą. Linia kursowała będzie tylko w weekendy – przewidziane są jedynie cztery kursy (z Winiar: 10.57, 11.57, 16.57 i 17.57, z Ogródka: 11.10, 12.10, 17.10, 18.10).

Z dniem 1 lipca na czas wakacji zawieszono kursowanie linii 13.

Z kolei dopiero 3 lipca (z powodu problemów z uzgodnieniami z gminą Łąck) została uruchomiona linia 43 na trasie: Jachowicza (dw. aut.) – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Kutnowska – Grabina. Na terenie miasta w autobusach linii 43 obowiązują bilety dla strefy A, natomiast przystanki w Grabinie to już strefa B. W dni robocze zaplanowane są 4 kursy, a w weekendy 8.

Dodaj komentarz

Back to top button