Używane Jelcze z Piły

26 listopada dotarły do zajezdni 3 używane Jelcze 120M/3. W ciągu najbliższych dni przyjadą dwa kolejne. Pojazdy zostały kupione z wolnej ręki, bez ogłaszania przetargu. Trzy z nich zostały wyprodukowane w 2002 r, a pozostałe rok wcześniej. Wszystkie od nowości były eksploatowane przez MZK Piła. Pierwsza partia otrzymała numery 718-720 i już zadebiutowała liniowo.

Zakup ten jest co najmniej zaskakujący, ponieważ autobusy takie kupowano do połowy lat 90-tych. Są to pojazdy starej generacji, wysokopodłogowe i na dodatek… używane. Ostatnie autobusy z wysoką podłogą zostały zakupione w 1996 r. i były to właśnie Jelcze 120M #627-629. Od tego czasu kupowano pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych (za wyjątkiem partii Mercedesów Conecto). Istniejąca duża potrzeba zakupu taboru (którego większe ilości kupowane do pierwszej połowy lat 90-tych potrzebują już natychmiastowej wymiany) zastępowana jest obecnie sprowadzaniem używanych autobusów z zachodu. Zakupy nowych pojazdów stanowią znikome ilości. Niestety władzom naszego miasta nie zależy na rozwoju transportu publicznego, jego gruntownemu unowocześnianiu i uatrakcyjnianiu w celu zwiększenia konkurencyjności wobec samochodów osobowych.

Na pocieszenie można dodać, że kupione autobusy wyglądają na bardzo zadbane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zostały w całości przemalowane w barwy naszego miasta. Posiadają zmodernizowane ściany przednie i tylne oraz wyposażone są w komplet wyświetlaczy. Mimo, że są to jedne z nowszych pojazdów z rodziny 120M, zamontowano w nich mechaniczne skrzynie biegów. [szczegóły]

Aktualizacja: 10 grudnia do zajezdni dotarły dwa brakujące Jelcze 120M/3 i otrzymały numery 721-722.

Dodaj komentarz

Back to top button