Objazd ul. 1 Maja

Od 26 września (wstępnie do 7 października), w związku z koniecznością przeprowadzenia napraw gwarancyjnych, drogowcy zamknęli dla ruchu odcinek ul. 1 Maja pomiędzy ulicami Kolegialną i Sienkiewicza. Dla autobusów linii 4, 18 i 24 wyznaczono objazdy:

  • linia 4 (tylko w kierunku cmentarza): od przyst. Ogródek jordanowski objazd ulicą Sienkiewicza przez przystanek Misjonarska, z pominięciem przystanków ZooSzpital Św. Trójcy oraz pl. Obr. Warszawy 04 i 06,
  • linia 18 (tylko w kierunku dworca): od przyst. Szpitala Św. Trójcy objazd ulicami Misjonarską i Sienkiewicza, z pominięciem przystanków pl. Obr. Warszawy 04 i 06,
  • linia 24 (tylko w kierunku Podolszyc): Kwiatka – Kolegialna – Kilińskiego (obowiązują wszystkie przystanki na trasie objazdu), z pominięciem przystanków pl. Obr. Warszawy 06, Jagiellonka i Stanisławówka 01.

Co ciekawe, autobusy linii 24 wrócą tymczasowo w al. Kilińskiego, którędy kursowały stałą trasą do 20 czerwca 2019 r. W momencie zamknięcia dla ruchu al. Kilińskiego trasa objazdowa została wyznaczona ulicami 11 Listopada – 3 Maja – 1 Maja. Po zakończeniu remontu, który trwał ponad rok, autobusy linii nr 4 wróciły na swoją stałą trasę w obrębie centrum (pl. Obr. Warszawy – Kościuszki – pl. Dąbrowskiego – Warszawska – Kilińskiego), natomiast linia 24 pozostała na ulicach 1 i 3 Maja. Lukę po niej w rejonie Szpitala Św. Trójcy przejęła niedawno uruchomiona linia 18.

Aktualizacja: Autobusy wróciły na swoje stałe trasy 15 października. Jednak w dniach 19 i 20 października w godz. 8.00 – 15.00 odbywało się malowanie oznakowania poziomego, a autobusy ponownie jeździły objazdem.

Dodaj komentarz

Back to top button