Zmiany w przystankach

Od 1 marca przystanek Otolińska, Boryszewo obsługiwany przez autobusy linii 15 i 120 funkcjonuje w systemie „na żądanie”.

28 lutego na sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę nr 81/V/2019 (o wstępnej lokalizacji przystanków), która określa m.in. utworzenie trzech nowych przystanków na ul. Traktowej (dwóch o nazwie Przyjazna w pobliżu budującego się osiedla bloków oraz jednego o nazwie Maszewska 03). Obecnie ulicą tą nie jeżdżą żadne autobusy. Jaka linia zostanie tam skierowana? Na ten temat na łamach Gazety Wyborczej wypowiedział się dyrektor Wydziału Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego Jacek Ambroziak:

Wyniki badań popytu, które spodziewamy się uzyskać w trzecim kwartale, a których fizyczne przeprowadzenie w autobusach planujemy wiosną, pozwolą nam podjąć decyzję, jaką linię tam skierować.

Dodatkowo uchwała przewiduje przesunięcie w ramach remontu al. Kilińskiego przystanków Zoo w pobliże ulicy Kolegialnej i zmianę ich nazw na Ogródek jordanowski.

W ten sposób, w okolicy skrzyżowania Kolegialna – Kilińskiego – Wyszogrodzka będziemy mieli cztery przystanki, na których zatrzymują się różne linie. Np. pasażerowie z Podolszyc będą mieli do pokonania – pieszo – bardzo krótki odcinek, by przesiąść się do autobusu, który zawiezie ich na Radziwie.

Zmiany planowane są również na ul. Dworcowej. Dotychczasowe przystanki Stanisławówka 03 i 04 zostaną przesunięte w kierunku ul. Lasockiego, od której będą nosić nazwę.

Chcielibyśmy przesunąć je bliżej bloków przy Otolińskiej, Lasockiego i Mickiewicza, by mieszkańcy mieli krótszą drogę do autobusu. Ta zmiana jest odpowiedzią na zgłaszane nam prośby – dodaje Ambroziak.

Rok temu radni przyjęli uchwałę dotyczącą powstania 15 nowych przystanków, z których część wciąż czeka na realizację.

Dodaj komentarz

Back to top button