Kolizja na starym moście

24 października ok. godz. 6.50 na moście Legionów Józefa Piłsudskiego doszło do małego karambolu z udziałem Solarisa Urbino III 12 #695 wykonującego kurs linii 160 w kierunku Soczewki. Szczegóły zdarzenia przedstawił nam Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku asp. szt. Krzysztof Piasek:

Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący samochodem mercedes, 40-letni mieszkaniec Płocka, nie dostosował prędkości do istniejących warunków na drodze i uderzył w stojący przed nim samochód suzuki, którym kierował 74-letni mieszkaniec Płocka. Samochód suzuki zatrzymał się za stojącym autobusem KM, który z kolei zatrzymał się z uwagi na awarię skrzyni biegów. W wyniku uderzenia przez mercedesa w tył suzuki, samochód suzuki przepchnięty siłą uderzenia, uderzył w tył stojącego autobusu. W wyniku zdarzenia kierowca suzuki doznał obrażeń ciała i został on przewieziony do szpitala, jednak po udzielonej mu pomocy, został zwolniony. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Zdarzenie to spowodowało duże utrudnienia w porannym szczycie komunikacyjnym. Ruch na moście odbywał się wahadłowo, a autobusy odnotowały nawet 30-minutowe opóźnienia.

Dodaj komentarz

Back to top button