Objazd Al. Kobylińskiego w kierunku centrum [AKTUALIZACJA]

Od 28 czerwca zamknięta dla ruchu zostanie Al. Kobylińskiego na odcinku od ul. Topolowej do ul. Łukasiewicza (tylko w kierunku centrum). W związku z tym autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe:

  • linie 14, 100, 103, 104 i 105: Dobrzyńska – Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Bielska – Jachowicza;
  • linia 31: Dobrzyńska – Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Bielska;
  • linie 4 i 24: Dobrzyńska – Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka.

W kierunku Skarpy autobusy powyższych linii będą jechały stałą trasą, bez objazdu.

Zmianie ulegnie też obsługa przystanków:

  • Skłodowskiej 01 – nieczynny dla wszystkich linii, w zamian przystanek zastępczy na ul. Dobrzyńskiej (przy „Wcześniaku”);
  • Nowowiejskiego 01 – nieczynny dla linii 4 i 24, w zamian przystanek zastępczy (dla wszystkich linii) na ul. Nowowiejskiego (naprzeciwko „Ekonomika”);
  • Jachowicza (młyn) – nieczynny dla linii 31, w zamian autobusy tej linii zatrzymają się na przystanku Jachowicza (Bielska) 02 (przy poczcie).

Aktualizacja: Zamknięty został też fragment ul. Łukasiewicza od Al. Kobylińskiego do ul. Nowowiejskiego (tylko w kierunku Starego Miasta). W związku z tym dla autobusów linii 33 w stronę Podolszyc wyznaczono objazd Al. Kobylińskiego i ul. Bielską.

Aktualizacja 2: Od 3 października otwarty dla ruchu został fragment Al. Kobylińskiego przy cmentarzu. Autobusy linii 4 i 24 powróciły na swoje stałe trasy. Jednak w związku z robotami na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej, linie nr 14, 31, 100, 103, 104 i 105 w kierunku Podolszyc / Orlenu / dworca nadal kursują objazdem: Kobylińskiego – Łukasiewicza – Nowowiejskiego – Kwiatka – Bielska.

Aktualizacja 3: Autobusy linii 14, 31, 100, 103, 104 i 105 powróciły na swoje stałe trasy 15 listopada.

Dodaj komentarz

Back to top button