Festyn

29 września (w sobotę) Komunikacja Miejska oraz Urząd Miasta Płocka zorganizowały na placu przed teatrem festyn informacyjny w związku z wprowadzeniem od 30 września nowego układu komunikacyjnego. Największą atrakcją towarzyszącą temu wydarzeniu była prezentacja 15 nowych Solarisów, które przyjechały na miejsce w eskorcie policji oraz motocykli.

Przejazd nowych Solarisów Urbino III 12 [#724-733] w eskorcie policji i motocykli na plac przed teatrem. Autor filmu: Damian Wiechecki, 29.09.2012 r.

Autobusy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób. Każdy mógł wejść do środka, porozmawiać z kierowcą, zasiąść za kierownicą. Dużą ciekawostką była też możliwość zwiedzania zajezdni KM. O każdej pełnej godzinie Solaris #723 ruszał z placu pełny chętnych pasażerów do odbycia takiej wycieczki.

Na jednym ze swoich stanowisk KM prezentowała biletomat. Była to bardzo dobra okazja do zapoznania się z jego działaniem. Obok można było obserwować na dużym monitorze podgląd „na żywo” z kamer monitoringu jednego z autobusów.

Oprócz tego program festynu przewidywał m.in. gry, zabawy, konkursy z nagrodami, wystawy, a także malowanie autobusu wyciętego z kartonu. Na festynie można było także otrzymać specjalnie wydaną pierwszy raz w historii mapę komunikacyjną miasta. [zobacz więcej zdjęć z festynu]

Dodaj komentarz

Back to top button