Linia 44 w nowej odsłonie

13 lipca uruchomiono linię sezonową 44, której trasa w tym roku została znacznie wydłużona w stosunku do lat ubiegłych. Autobusy ruszają z przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego i jadą ulicami: Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego) – pl. Obrońców Warszawy – Kościuszki – pl. Narutowicza – Mostowa – Rybaki, molo (wybrane kursy dalej: Sobótka – Winiary, szpital).

Po przebudowie nabrzeża wiślanego pod Wzgórzem Tumskim zmienił się układ drogowy, co spowodowało też zmianę w położeniu, liczbie i nazwach przystanków. Dotychczasowe przystanki Rybaki zmieniły swoją nazwą na Rybaki, molo i zostały przesunięte bliżej mostu na Wiśle. Przy amfiteatrze utworzono parę nowych przystanków Amfiteatr. Nowa para przystanków powstała również na ul. Kościuszki przy ul. Tumskiej (w szczycie Odwachu) pod nazwą pl. Narutowicza.

Tym razem linia 44 ma 8 kursów w dzień roboczy (w jednym kierunku) i aż 20 w soboty (w niedziele 16). Większość kursów realizowanych jest w wariancie skróconym do molo, a pozostałe przez Sobótkę do pętli na Winiarach. W weekendy w godzinach 10.00-19.00 (w soboty nawet do 21.00) autobus zjawia się na nabrzeżu z częstotliwością co 30 min. Ostatni kurs w soboty odjeżdża spod molo o godz. 22.20.

Fragment programu MiastO! Żyje (wydanie 418):

Dodaj komentarz

Back to top button