WP 6191G | MAN TGM 18.340 4×4 BB

6 czerwca 2014 r. do Płocka dotarło zakupione przez Urząd Miasta nowoczesne pogotowie techniczne w postaci pojazdu ciężarowego MAN TGM 18.340 4×4 BB (rej. WP 6191G), specjalnie zbudowanego do obsługi autobusów komunikacji miejskiej. Pojazd, który w KM Płock zastąpił wysłużonego Ikarusa, dostarczyła firma MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., a zabudowę wykonała firma A.P.U. Auto Truck Spyra z Mikołowa.

Jeszcze przed pierwszym przyjazdem do Płocka, w dniach 5-6 czerwca MAN był prezentowany na wystawie IGKM w Lublinie.

Nowe pogotowie ma ponad 8 metrów długości i masę własną 17370 kg. Wyposażone jest w silnik wysokoprężny o pojemności 6871 cm3 i mocy 341 KM, spełniający normę Euro 5, a także w manualną skrzynię biegów oraz napęd 4×4 (dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z holowaniem autobusów przegubowych). Ciężarówka posiada hydrauliczne podpory do kotwiczenia oraz wyciągarkę (która może być sterowana za pomocą pilota). Wewnątrz przeszklonej zabudowy pojazdu znajduje się warsztat wyposażony w stół z imadłem i szafki na narzędzia, stojak na pięć kół, żuraw do ich zdejmowania, sporą liczbę schowków na narzędzia, podnośnik hydrauliczny, przetwornicę prądu, szereg przewodów do przyłączy, klucze i narzędzia, wiertarkę oraz kanistry. Z każdej strony pojazdu znajdują się przyłącza elektryczne oraz do przewodów ciśnieniowych. Dodatkowym wyposażeniem jest belka ze światłami z długim przedłużaczem, którą można zamontować z tyłu holowanego autobusu. Pogotowie zostało wyposażone w żółte światła ostrzegawcze oraz halogeny oświetlające przestrzeń za pojazdem. W nadwoziu w specjalnych schowkach ukryte zostały dwa drągi holownicze, każdy o długości 3 m (jeden do 16 ton i drugi do 32 ton). Do pojazdu można podpiąć z przodu pług śnieżny lub zamiatarkę. Kabinę kierowcy wyposażono w klimatyzację, elektrycznie opuszczane szyby i radio.

Cena pojazdu, to 736.770,00 zł brutto. Zakup jest elementem realizacji projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku” dofinansowanego ze środków unijnych.

Pogotowie techniczne MAN TGM 18.340 4×4 BB

    Zobacz zdjęcia tego pojazdu na GPA

    2014.05 | zakup, rej. WP 6191G
    Back to top button