Kolizje, kolizje…

W ostatnim czasie płockie autobusy znów mają „szczęście” do kolizji.

2 listopada doszło do zdarzenia z udziałem Mercedesa Conecto #664, który wykonywał kurs linii nr 100 w kierunku Dziarnowa. Jak można przeczytać na Facebooku strażaków ze Starej Białej:

Dnia 02.11.2018 r. około godziny 15.00 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Stara Biała gdzie doszło do kolizji traktora rolniczego z autobusem komunikacji miejskiej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał i po pół godzinie działania zastępów PSP i naszego zakończyły się.

Z kolei 9 listopada ok. godz. 14.00 na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Batalionów Chłopskich w kolizji uczestniczył hybrydowy Solaris #763. Autobus wykonywał kurs linii nr 7 w kierunku Górek. O szczegóły zdarzenia zapytaliśmy Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku asp. szt. Krzysztofa Piaska:

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym Toyota Corolla 65-letni mężczyzna, jadąc ulicą Batalionów Chłopskich w kierunku Gałczyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, 27-letniemu kierującemu autobusem komunikacji miejskiej. Zdarzenie kolizyjne, nikomu nic się nie stało.

Obydwa pojazdy odniosły nieduże uszkodzenia, choć w Solarisie konieczna będzie wymiana szyby czołowej.

Dzień później, 10 listopada ok. godz. 9.15 na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej ze Spółdzielczą doszło do kolizji z udziałem Solarisa Urbino III 12 #731 wykonującego kurs linii nr 15 w stronę cmentarza. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy płockiej policji:

Kierująca autobusem komunikacji miejskiej, 31-letnia kobieta wyjeżdżając z ulicy Spółdzielczej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 78-letniemu kierującemu samochodem Toyota Yaris. Zdarzenie kolizyjne, nikomu nic się nie stało.

W tym przypadku pojazdy ucierpiały dużo bardziej, autobus stracił m.in. prawie wszystkie przednie panele.

Dodaj komentarz

Back to top button