Dwie kolizje z udziałem autobusów

23 sierpnia ok. godz. 13:10 na ul. Sienkiewicza doszło do kolizji z udziałem najnowszego pojazdu w taborze – Solarisa Urbino IV 12 #752. W tył autobusu (na linii nr 7) stojącego na przystanku Bielska uderzył osobowy Mercedes. Szczegóły zdarzenia przedstawiła nam sierż. sztab. Marta Lewandowska:

Według ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia, kierująca samochodem osobowym marki Mercedes 18-latka z Płocka, nie zachowała bezpiecznej odległości podczas manewru omijania i zderzyła się z autobusem KM, którym kierował 37-latek. Kierująca ukarana została mandatem karnym.

W Solarisie uszkodzony został tylny lewy narożnik, m.in. urwana pokrywa silnika, a także stłuczona ostatnia szyba z lewej strony (przy komorze silnika).

Z kolei 24 sierpnia ok. godz. 15:15 na ul. Bielskiej (za skrzyżowaniem z al. Kobylińskiego) miała miejsce kolizja, w której uczestniczył MAN NL223 #650, jadący również na linii nr 7 (w kierunku Ciechomic). Tym razem to autobus wjechał w tył poprzedzającego go Opla Corsy. Jak podaje Gazeta Wyborcza:

Na miejsce przyjechała karetka, na szczęście zarówno kierowcy autobusu, jego pasażerom, jak i kierującej oplem 38-letniej kobiecie nic się nie stało. Sprawa zakończyła się ukaraniem mandatem kierowcy autobusu.

W MANie uszkodzeniom uległ przedni zderzak.

Dodaj komentarz

Back to top button