Ruszył demontaż starych wiat

23 kwietnia rozpoczął się demontaż starych wiat przystankowych na terenie Płocka. To początek wymiany starych konstrukcji na nowe, których ma stanąć aż 40 szt. Jak informuje Urząd Miasta:

W poniedziałek firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. „Zniknie” 37 starych, w ich miejsce stanie 40 nowych. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Wielu płocczan mogło przyzwyczaić się bowiem, że na przystankach, z których korzystają zawsze znajdują się chroniące przed deszczem i wiatrem wiaty. Tymczasem przez pewien okres ich w ogóle nie będzie.

Kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40 nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem (z citylight’ami, monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy) i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej.

Harmonogram prac zakłada, że Budotechnika zacznie najpierw demontować stare wiaty (siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka) i montować nowe. Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty, potem postawi konstrukcję z dachem, na koniec będzie montował wyposażenie.

Koniec wszystkich prac – 15 czerwca tego roku.

Dodaj komentarz

Back to top button