Nowe wiaty na terenie gminy Stara Biała [AKTUALIZACJA]

Na początku października na przystankach Naftobudowa (tuż przy granicy z Płockiem) oraz Kobierniki, skrzyżowanie gmina Stara Biała ustawiła nowe wiaty przystankowe. Obiekty wybudowała firma A2HM. W przypadku przystanku Naftobudowa wiata jest na tyle szeroka, że wychodzi mocno poza chodnik, a niewybrukowany pod połową wiaty teren mocno się obniża. Dodatkowo sam montaż wiaty nie spełnia wymaganej przepisami o drogach bezpiecznej odległości od krawędzi zatoki przystankowej (1,5 m), a zatrzymujący się w zatoce autobus może zwyczajnie o nią zahaczyć. Niestety obie wiaty zostały zabudowane poliwęglanem.

Aktualizacja: Po 20 października wiatę na przystanku Naftobudowa przesunięto zwiększając odległość od krawędzi zatoki oraz wybrukowano całą powierzchnię pod nią.

Gmina Stara Biała wiele lat temu na dużej liczbie przystanków postawiła nowoczesne (jak na tamte lata i obszary wiejskie) wiaty przystankowe. Pod tym względem mieszkańcy gminy raczej nie mają powodów do narzekań. Obecnie jednak obiekty te wyglądają na bardzo stare i zdewastowane. Obraz tego domykają zabawnie wyglądające śmietniczki przywiązane do ławek łańcuchami.

Dodaj komentarz

Back to top button