UM Płock (operator KM Płock)

Obecna siatka połączeń składa się z 42 linii, w tym: 14 miejskich, 5 szczytowych, 14 podmiejskich, 3 nocnych, 1 sezonowej (uruchamianej w okresie lipiec – sierpień), 1 pospiesznej, 3 zjazdowych (nr 60-62) oraz 1 gminnej.

Historia istotnych zmian od 30.09.2012 r.

Historia istotnych zmian od 30.09.2012 r.

30 września 2012 r. wprowadzony został nowy układ komunikacyjny na terenie miasta Płocka.

1 września 2015 r. weszły w życie zmiany w układzie komunikacyjnym polegające m.in. na skierowaniu linii kończących trasę na dworcu w Al. Jachowicza na dworzec kolejowy przy ul. Chopina. Uruchomione zostały także nowe linie: 60, 61 i 62.

1 sierpnia 2016 r. zmianie uległ układ komunikacyjny w gminie Słupno. Zlikwidowano linie: 12, 25, 27, 28 i 30, a w ich miejsce utworzono: 130, 131, 132 i L2.

7 stycznia 2017 r. zgodnie z rozpoczętym procesem przenumerowania linii, na początek dokonano zmian na 3 liniach: 1 110, 5 102, 34 120.

Od 1 lutego 2017 r. autobusy KM przestały jeździć do gminy Słupno, w związku z czym zawieszone zostały linie 130, 132 i L2, a linia 131 stała się linią miejską (skrócona do granicy miasta). Od 18 lutego linię 131 zastąpiła linia 28.

1 maja 2017 r. wszedł w życie drugi (i ostatni) etap przenumerowania linii podmiejskich.

Od 1 lipca 2017 r. autobusy KM wróciły do gminy Słupno. Zlikwidowana została linia 28.

Od 20 listopada 2017 r. autobusy linii 120 jeżdżą do nowej gminy – Staroźreby.

Zobacz aktualny schemat linii autobusowych KM Płock – autor: Jakub Putyra

kolorem oznaczono: strefa B | strefa C

LINIA TRASA
0 linia okrężna
Winiary, szpital – Medyczna – Dobrzyńska – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – Kilińskiego – Dworcowa – Chopina (dw. kolejowy) – Mickiewicza – Tysiąclecia – Miodowa – Gałczyńskiego – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
2 Winiary, szpital – Medyczna – Dobrzyńska – Mościckiego (powrót Gałczyńskiego) – Miodowa – Tysiąclecia – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Portowa – przyst. Stocznia (tylko w dni robocze) – Popłacińska – Kolejowa – Cicha (powrót Kościelna) – Dobrzykowska – Tokary – most Solidarności – Wyszogrodzka – Czwartaków – Podolszyce
3 Borowiczki – Borowicka – Harcerska – Wyszogrodzka – Czwartaków – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza – Bielska – Narodowych Sił Zbrojnych – Batalionów Chłopskich – Gałczyńskiego – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
4 Cm. Komunalny – Bielska – Wiadukt – Kostrogaj – Przemysłowa – Narodowych Sił Zbrojnych – Batalionów Chłopskich – Gałczyńskiego – Dobrzyńska – Kobylińskiego – Łukasiewicza – Nowowiejskiego – Kwiatka – Kolegialna (powrót 1 Maja – Sienkiewicza) – pl. Obrońców Warszawy – Kościuszki – pl. Dąbrowskiego – Warszawska – Kilińskiego – Wyszogrodzka – Południowa – Grabówka – Korczaka – Harcerska – Borowicka – Parcele – św. Huberta
7 Kostrogaj – Przemysłowa – Narodowych Sił Zbrojnych – 7 Czerwca 1991 r. – Łukasiewicza – Tysiąclecia – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Portowa – Popłacińska – Kolejowa (powrót Cicha – Kościelna) – Kutnowska – Góry – Ciechomicka – Ciechomice Górki
10 linia okrężna
Winiary, szpital – Medyczna – Dobrzyńska – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Mickiewicza – Chopina (dw. kolejowy) – Dworcowa – Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Gałczyńskiego – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
13 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Portowa – Popłacińska – Kolejowa – Cicha (powrót Cicha – Kościelna) – Kolejowa – Kutnowska
14 Gościniec – Grabówka – Niedzielaka – Mazura (powrót Mazura – Gościniec) – Podolszyce – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Chopina – Mickiewicza – Obrońców Westerplatte – Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
15 Podolszyce – Czwartaków – Armii Krajowej – Żyzna – Boryszewska – Otolińska – Banacha – Lachmana – Spółdzielcza – Wyszogrodzka – Sienkiewicza (powrót Kwiatka – Kolegialna – Słoneczna – Południowa) – Bielska – Kobylińskiego – Łukasiewicza – Tysiąclecia – Bielska (wybrane kursy Chopina – Dworzec kolejowy lub Bielska – Cm. Komunalny) – Targowa – Fabryka maszyn
19 Podolszyce – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Sienkiewicza (powrót Kwiatka – Kolegialna) – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Gałczyńskiego (powrót Mościckiego) – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
20 Kostrogaj – Przemysłowa – Narodowych Sił Zbrojnych – 7 Czerwca 1991 r. – Łukasiewicza – Kobylińskiego – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – Dworcowa – Chopina – Otolińska – (wybrane kursy Targowa – Fabryki Maszyn Żniwnych – Otolińska) – Banacha – Lachmana – Piłsudskiego – Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Czwartaków – Jana Pawła II – Podolszyce
22 Podolszyce – Jana Pawła II – Wyszogrodzka – Sienkiewicza (powrót Kwiatka – Kolegialna) – Bielska – Narodowych Sił Zbrojnych – Gałczyńskiego – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
24 Podolszyce – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Kilińskiego – Warszawska – pl. Dąbrowskiego – Kościuszki – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja – Sienkiewicza (powrót Kwiatka – Kolegialna) – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska – Gałczyńskiego – Batalionów Chłopskich – Narodowych Sił Zbrojnych – Przemysłowa – Kostrogaj – Wiadukt – Bielska – Cm. Komunalny – Bielska Brochocin
26 Podolszyce – Jana Pawła II – Czwartaków – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Lachmana – Banacha – (wybrane kursy Otolińska – Targowa – Fabryki Maszyn Żniwnych) – Otolińska – Chopina – Dworcowa – Jachowicza – Kobylińskiego – Łukasiewicza – Miodowa – Gałczyńskiego (powrót Mościckiego) – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
31 Skarpa – Dobrzyńska – Kobylińskiego – Bielska – Narodowych Sił Zbrojnych – 7 czerwca 1991 r. – Łukasiewicza – Orlen, brama II – Długa – Orlen, brama XI
32 Orlen, brama I – Chemików – Orlen, brama II – Łukasiewicza – Gałczyńskiego – Miodowa – Tysiąclecia – Mickiewicza – Chopina – Lachmana (powrót dla kursów z Lachmana: Banacha – Otolińska – Chopina) – Banacha – Otolińska – Targowa
33 Podolszyce – Jana Pawła II – Wyszogrodzka – Sienkiewicza (powrót Kwiatka – Kolegialna) – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Orlen, brama II – Chemików – Orlen, brama I
35 Borowiczki – Borowicka – Harcerska – Wyszogrodzka – (wybrane kursy Podolszyce – Jana Pawła II) – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza – Kobylińskiego – Łukasiewicza – Orlen, brama II – Chemików – Orlen, brama I – Zglenickiego – Naftobudowa
37 Borowiczki – Borowicka – Harcerska – Wyszogrodzka – (wybrane kursy Podolszyce – Jana Pawła II) – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Lachmana – Banacha – Otolińska – Targowa – Bielska – Wiadukt – Kostrogaj – Przemysłowa (przy pętli autobusowej) – Kostrogaj, zajezdnia
43 linia sezonowa
Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Kutnowska Grabina
60 linia zjazdowa
Podolszyce – Czwartaków – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Chopina – Narodowych Sił Zbrojnych – Przemysłowa
61 linia zjazdowa, jednokierunkowa
Orlen, brama I – Chemików – Zglenickiego – Dobrzyńska – Medyczna – Winiary, szpital
62 linia zjazdowa
Kostrogaj, straż – Narodowych Sił Zbrojnych – 7 czerwca 1991 r. – Łukasiewicza – Orlen, brama II – Chemików – Orlen, brama I – Zglenickiego – Naftobudowa
100 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska – Zglenickiego Biała – Stara Biała – Biała – Dziarnowo
101 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Mościckiego – Dobrzyńska – Zglenickiego – Biała – Stara Biała – Kamionki – Miłodróż – Stare Proboszczewice
102 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Mościckiego – Dobrzyńska – Zglenickiego Biała – Stara Biała – Srebrna – Kobierniki Radotki – Lasotki – Siecień – Murzynowo – Uniejewo – Rokicie – Myśliborzyce – Więcławice – Główina
103 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska Maszewo Duże – Mańkowo – Srebrna Sikórz – Parzeń – Brudzeń Duży – Strupczewo – Sobowo
104 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska Maszewo Duże – MańkowoWyszyna
105 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska – Medyczna – Szpitalna Maszewo nad Wisłą – Brwilno, Antoniówka Biskupice – Murzynowo – Uniejewo – Rokicie – Myśliborzyce – Więcławice – Główina
110 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Trzepowo Nowe Trzepowo – Bronowo-Zalesie Machcino – Sękowo – Zągoty – Umienino– Jączewo – Rycharcice – Bonisław – Lelice
111 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Sierpecka Nowe Trzepowo – Stare Draganie – Bronowo Kmiece – Kruszczewo – Ogorzelice – Stare Proboszczewice Golejewo – Gozdowo – Rempin – Rękawczyn (tylko w stronę Rempina) – Rempin
112 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska Tchórz – Dźwierzno Goślice – Ciachcin – Drwały – Gilino – Bielsk
120 przyst. Jachowicza (teatr) – Jachowicza – Otolińska – Nowe Boryszewo – Stare Boryszewo – Stróżewko – Rogozino (Mazowiecka) – Wodzymin – Radzanowo – Woźniki – Woźniki-Paklewy – Smardzewo – Opatówiec – Staroźreby
121 Podolszyce – Czwartaków – Armii Krajowej – Żyzna – Nowe Boryszewo – Stróżewko – Stare Boryszewo (powrót Stare Boryszewo – Żyzna, bez przejazdu przez Stróżewko) – Rogozino
130 linia okrężna
przyst. Jachowicza (teatr) – Jachowicza – Piłsudskiego – Wyszogrodzka (przyst. Popiełuszki) – Cekanowo (Płocka – Wiejska – Królewska) – Słupno (Miszewska) – Słupno, zajazd – Cekanowo (Płocka) – Wyszogrodzka (przyst. Armii Krajowej) – Piłsudskiego – Jachowicza – przyst. Jachowicza (teatr)
140 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Cicha (powrót Kościelna) – Dobrzykowska – Jordanów – Dobrzyków – Nowe Grabie – Gąbin – Gąbin, dworzec
160 Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Popłacińska Popłacin – Brwilno k. Socz. – Soczewka – Brwilno Dolne – Wola Brwileńska – Stary Duninów – Nowy Duninów – Karolewo – Nowa Wieś
A linia pospieszna
zatrzymuje się tylko na przystankach: Podolszyce – Sikorskiego – Zielony Jar – Roweckiego – Hubalczyków – Łączniczek – Szarych Szeregów – Armii Krajowej (tylko w stronę Orlenu) – Dobrowolskiego (tylko w stronę Orlenu) – Piaska (tylko w stronę Podolszyc) – Jachowicza – Orlen, brama II – Chemików, OT – Orlen, brama I
N1 linia nocna
Borowiczki – Borowicka – Harcerska – Wyszogrodzka – Podolszyce – Jana Pawła II – Czwartaków – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Chopina – Dworcowa – Kilińskiego – Sienkiewicza (powrót Kwiatka – Kolegialna) – Bielska – (wybrane kursy w stronę Kostrogaju przez Narodowych Sił Zbrojnych – Przemysłowa) – Tysiąclecia – Miodowa – Mościckiego – Dobrzyńska – (wybrane kursy w stronę Kostrogaju przez Winiary, szpital) – Gałczyńskiego – Batalionów Chłopskich – Narodowych Sił Zbrojnych – Kostrogaj, zajezdnia
N2 linia nocna (kursuje tylko w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę)
Przemysłowa – Narodowych Sił Zbrojnych – Bielska – Kwiatka – Kolegialna (powrót Sienkiewicza) – Kilińskiego – Portowa – Popłacińska – Kolejowa – Góry – Ciechomice
N3 linia nocna, jednokierunkowa
Borowiczki – Borowicka – Harcerska – Wyszogrodzka – Czwartaków – Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza Bielska – Tysiąclecia – Miodowa – Mościckiego – Dobrzyńska – Gałczyńskiego – Batalionów Chłopskich – Narodowych Sił Zbrojnych – Kostrogaj, zajezdnia
L1 linia gminna, okrężna
Gąbin, dworzec – Guzew – Nowy Kamień – Lipińskie – Jadwigów – Topólno – Czermno – Kępina – Gąbin (Rogatki Czermińskie – Jana Pawła II) – Gąbin, dworzec